Ośrodek leczenia uzależnień od hazardu

Ośrodek leczenia uzależnień od hazardu „Przy Lesie” współtworzony jest przez zespół doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów. Autorski program terapeutyczny opracowany został na podstawie indywidualnych doświadczeń naszych specjalistów, którzy od wielu pracują z uzależnionym pacjentem. W naszym ośrodku, terapia hazardowa odbywać się może w trybie 7, 14 lub 28-dniowym. Nasz zespół wykwalifikowanych terapeutów uzależnień prowadzi w tym czasie zarówno terapię grupową, jak rónież indywidualne zajęcia.
 
W trakcie terapii zapewniamy pełne wyżywienie, profesjonalną opiekę medyczną oraz niezbędną dla zdrowia psychicznego przestrzeń. Jak dokładnie wygląda nasz ośrodek, można sprawdzić na zdjęciach w zakładce „Przy Lesie”. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci umówienia pierwszej konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny lub  mailowy.

Gdzie znajduje się ośrodek leczenia uzależnień od hazardu „Przy Lesie”?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień od hazardu „Przy Lesie” zlokalizowany jest na obrzeżach niewielkiej miejscowości Brudzeń Duży pod adresem Strupczewo Duże 32A. Z miast takich jak Warszawa, Bydgoszcz, Grudziądz czy Poznań dojechać można do nas w mniej niż 3 godziny. Najbliżej nas znaleźć można miejscowości takie jak Płock, Włocławek czy Toruń. Ośrodek znajduje się w dużej, eleganckiej willi, którą niemal z każdej strony otaczają wiekowe drzewa. W tak pięknych okolicznościach przyrody nasi pacjenci w ciszy i spokoju mogą skupić się w pełni na swojej terapii.

Kiedy niezbędna jest terapia hazardowa?

Uzależnienie od hazardu może mieć wiele twarzy i nie zawsze da się łatwo rozpoznać. Trzeba pamiętać, że jest ono równie wyniszczające, jak każde inne uzależnienie. Rozwój uzależnienia od hazardu, podobnie jak w przypadku innych uzależnień, przebiega stopniowo. Jego szczytowm etapem jest patologiczny hazard, kiedy osoba uzależniona nie posiada już własnych środków, ma długi i nadal pożycza pieniądze na dalszą grę. Są to bardzo poważne skutki uzależnienia od hazardu. W wielu przypadkach osoba uzależniona traci pracę, a ogromne poczucie winy, minimalne poczucie własnej wartości i brak “światełka w tunelu” prowadzą do myśli samobójczych. W takich przypadkach, aby przestać grać na automatach, ruletkach, loteriach czy w kasynie, niezbędne jest profesjonalne leczenie hazardu w ośodku terapii uzależnień.

Ile kosztuje terapia hazardowa?

Tygodniowa terapia zamknięta w naszym ośrodku to koszt 2000 zł, natomiast w przypadku 14 lub 28-dniowego wariantu jest to 5000 zł albo 8000 zł.

Czytaj więcej

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Przy Lesie” to obiekt przeznaczony dla osób, które nie potrafią samodzielnie uporać się z nałogiem. Otaczamy ich opieką oraz zapewniamy komfortowe warunki sprzyjające powrotowi do równowagi psychicznej. Oferujemy pełne wsparcie, intymną atmosferę, a także gwarancję dyskrecji. Zachęcamy do zapoznania się z programem terapii oraz szczegółową listą świadczonych w placówce usług.

Profesjonalne leczenie hazardzistów

Gry hazardowe bywają równie groźne co pozostałe używki, mimo iż początkowo mogą się wydawać jedynie rozrywką. W konsekwencji uzależnienia chory może stracić pracę, popaść w długi i mieć problemy z wierzycielami (włącznie z kontaktem z niebezpiecznymi ludźmi). Pogorszeniu mogą ulec jego relacje z otoczeniem, w tym z najbliższą rodziną. Niejednokrotnie nałóg doprowadza do stanów depresyjnych oraz innych zaburzeń. Aby nie doprowadzić do najgorszego, należy zapewnić takiej osobie odwyk w prywatnym ośrodku terapii uzależnień.

Pomagamy osobom, które borykają się ze skutkami uzależnienia od gier hazardowych. Jeśli zbyt późno zorientowały się, że hazard nie sprawia im już przyjemności, a wręcz przeciwnie – przejął kontrolę nad ich życiem, mogą wymagać wsparcia profesjonalistów. Zespół ośrodka składa się z wykwalifikowanych specjalistów z dużym doświadczeniem. Ci, których interesuje terapia dla hazardzisty, znajdą u nas miejsce, gdzie mogą skupić się na swoim problemie oraz przepracować go wspólnie z terapeutą.

Proces leczenia uzależnienia od hazardu

Oferujemy wsparcie osobom zmagającym się z trudnościami w relacjach interpersonalnych wywołanymi uzależnieniem od hazardu. Wspieramy ich w walce z chorobą, która ma bezpośrednie przełożenie na zaburzenia samooceny. Dodatkowo wprawia hazardzistów w silne stany pobudzenia występujące w nieregularnych odstępach czasu. Kolejny problem generowany przez nałóg to zaburzenia w logicznym myśleniu. W trakcie terapii pomagamy chorym uświadomić sobie, że wychodzą z błędnego założenia, iż ewentualna wygrana to efekt ich wiedzy bądź doświadczenia, co prowadzi do dalszej gry – oraz straty pieniędzy.

Zamknięta terapia uzależnień

W ramach świadczonych usług, osoba uzależniona od hazardu, trafia do naszego ośrodka na zamknięte leczenie.

Rozwiązanie to zdaje egzamin na etapie kłopotów hazardzisty z życiem społecznym, a także w momencie, gdy ogarnia go poczucie beznadziei oraz desperacja. Dzięki terapii może zapoznać się z uwarunkowaniami, w wyniku których popadł w szpony hazardu. Może również postępować zgodnie z indywidualnie ułożonym dla niego planem leczenia.

Placówka została urządzona w starannie przemyślany sposób, ponadto znajduje się w wyjątkowo ładnym otoczeniu. Pacjenci mogą czuć się w pełni swobodnie, co ma niebagatelny wpływ na powodzenie terapii.