Odwyk alkoholowy w prywatnym ośodku

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Nałogi potrafią zniszczyć życie osób uzależnionych oraz ich rodzin. Jednym z najczęstszych uzależnień jest alkoholizm. Jest to nałóg, który w znacznym stopniu odbija się na zdrowiu fizycznym, wyniszczając organizm. Aby uporać się z problemem uzależnienia od alkoholu, niezbędna może się okazać specjalistyczna, stacjonarna pomoc terapeutyczna. Profesjonalne wsparcie w walce z uzależnieniem od alkoholu znajdziesz w naszym ośrodku odwykowym “Przy Lesie”.

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych – dlaczego warto?

Pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu jest przyznanie się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem. Świadomość problemu pozwala na odbycie skutecznej terapii odwykowej. W naszym zamkniętym ośrodku oferujemy profesjonalne terapie leczące uzależnienie alkoholowe. Podczas terapii, podopieczni są pod stałą opieką specjalistów, którzy służą wsparciem farmakologicznym oraz psychologicznym. W naszym zamknięty ośrodku do każdego z pacjentów podchodzimy indywidualnie. Umożliwia to poznanie źródła problemu i przyczyn uzależnienia oraz skuteczną walkę o życie w trzeźwości. Nasi psychoterapeuci i pozostali specjaliści są do pełnej dyspozycji podopiecznych podczas całego okresu terapii, jak również w trakcie tzw. zespołu abstynencyjnego.

Kiedy się zgłosić na odwyk alkoholowy?

Do ośrodka leczenia alkoholizmu warto się zgłosić w przypadku braku kontroli nad spożywanym alkoholem. Jeśli nie ma się pewności, na jakim etapie zaawansowania jest uzależnienie, wystarczy udać się do lekarza specjalisty. Można to zrobić również w naszym ośrodku odwykowym, aby ocenić stadium uzależnienia od alkoholu. Należy mieć świadomość, że jest to ważny etap rozpoczęcia leczenia, ponieważ pozwala również określić najlepsze metody terapii. Dodatkowo na terapię uzależnień alkoholowych mogą zapisać się osoby współuzależnione. Są to osoby, które na co dzień żyją z alkoholikiem. Co więcej, wybór prywatnego ośrodka pozwala na szybszą możliwość rozpoczęcia leczenia. W przypadku ośrodków publicznych czas oczekiwania na terapię jest znacznie dłuższy.

Czytaj więcej

Odwyk alkoholowy prywatnie – skuteczne leczenie

Dzięki decyzji o podjęciu leczenia alkoholizmu prywatnie, można rozpocząć swoją drogę do uwolnienia się od nałogu. Wszystkim pacjentom gwarantujemy pełną anonimowość oraz kompleksową opiekę. Dysponujemy różnorodnymi ofertami pobytu, których czas trwania oraz główny program terapii jest uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz fazy uzależnienia alkoholowego, jak również stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Dodatkowo na wsparcie naszych lekarzy mogą liczyć nie tylko podopieczni uzależnieni, ale także ich najbliższe osoby, co zapewnia wymierne korzyści dla całych rodzin.

Dlaczego terapia odwykowa jest niezbędna w walce o trzeźwość?

Mechanizm uzależnienia od alkoholu jest skomplikowany. Osoba pozostająca w nałogu nie umie się samodzielnie ograniczyć dawek przyjmowanego alkoholu. Zwiększając ilość spożywanego alkoholu, następuje powolny proces wyniszczania organizmu. W przypadku wieloletniego uzależnienia jest to często niestety nieodwracalne. Uzależnienie fizyczne i psychiczne mogą pozostawać w różnym stopniu zaawansowania, co również wpływa na skuteczność odwyku alkoholowego. Warto też mieć na uwadze, że gwałtowne i nagłe odstawienie alkoholu w przypadku dużego uzależnienia, może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego przymusowy odwyk alkoholowy w profesjonalnym ośrodku, w wielu przypadkach jest koniecznością, aby bezpiecznie wyjść z nałogu.

Jakie objawy mogą świadczyć o uzależnieniu?

Przebieg choroby, jaką jest alkoholizm, może się różnić u każdego uzależnionego. Istnieją jednak pewne objawy, które mogą być ważnym sygnałem. Kto powinien zgłosić się na odwyk alkoholowy? Z pewnością osoba, która:

  • szuka sposobności do napicia alkoholu lub samemu organizuje tego typu spotkania,
  • spożywa alkohol w samotności bądź ukrywa ten fakt przed innymi,
  • nie kontroluje ilości spożywanego alkoholu i często ma w związku z tym problemy z pamięcią,
  • odczuwa duże odprężenie oraz przyjemność po spożyciu alkoholu,
  • unika rozmów na temat sugerowanego przez bliskich problemu z nadużywaniem alkoholu.

Warto reagować nawet w przypadku zauważenia jednego z powyższych objawów. W żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć niepokojących objawów, aby nie pogłębiać choroby alkoholowej. Uzależnienie od alkoholu to złożona choroba, która ma podłoże fizyczne i psychologiczne. Skuteczne leczenie w klinice uzależnień alkoholowych jest możliwe tylko w przypadku, gdy osoba uzależniona przyzna przed sobą, że ma problem z alkoholem. Jest to pierwszy krok do efektywnego leczenia.

Jak wygląda leczenie odwykowe uzależnienia od alkoholu?

W naszym ośrodku proponujemy kilka różnorodnych terapii leczenia uzależnienia od alkoholu. Ze względu na całodobową opiekę nad naszymi podopiecznymi, leczenie jest intensywne i dostosowane do indywidualnych przypadków. Detoks alkoholowy nierzadko wymaga wsparcia medycznego w postaci uzupełnienia istotnych witamin oraz elektrolitów, które wypłukiwane są przez długoletnie spożywanie alkoholu. Co więcej, odstawienie alkoholu może dodatkowo powodować inne dolegliwości, jak odczuwanie bólu czy też nadmierną nerwowość. W takim wypadku niezbędne mogą się okazać środki farmakologiczne wydawane na receptę. Po przywróceniu organizmu do ogólnej sprawności przystępuje się do indywidualnie prowadzonej terapii. Chory poznaje przyczyny swojego uzależnienia oraz mechanizmy działania choroby alkoholowej. Dodatkowo uzależniony bierze udział w zajęciach grupowych, podczas których może podzielić się swoją historią oraz doświadczeniami z innymi uzależnionymi. Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych gwarantuje wsparcie specjalistów zarówno podczas spotkań indywidualnych, jak i grupowych oraz całej terapii alkoholowej.

Klinika leczenia alkoholizmu – postępowanie po zakończonym leczeniu

Aby wytrwać w trzeźwości, ważne jest to, by po zakończeniu terapii, stosować określone zasady, a w przypadku chwil słabości, mieć kontakt ze swoim terapeutą. Dodatkowo, odbycie odwyku w zamkniętym ośrodku można uzupełnić o spotkania w grupie wsparcia, które odbywają się raz w tygodniu bądź w większych odstępach czasu. Jest to tzw. terapia utrwalająca, która powinna trwać od 1,5 roku do 2 lat.

Czy gwarantujemy pełne wyleczenie osoby uzależnionej?

Klinika uzależnień alkoholowych wspiera na wielu płaszczyznach wyjście z nałogu alkoholowego. Jednak należy mieć na uwadze, że zarówno prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, jak i odwyk na NFZ, nie dają gwarancji pełnego wyleczenia. Choroba alkoholowa nie jest bowiem w pełni uleczalna. Alkoholikiem pozostaje się do końca życia. Dlatego tak ważne jest, by po odbytym leczeniu otaczać się osobami, które pomogą wytrwać w trzeźwości.

Nasza klinika leczenia alkoholizmu oferuje osobom uzależnionym kompleksowe postępowanie, począwszy od diagnozy i określenia fazy uzależnienia, po przeprowadzenie odwyku przy wsparciu lekarzy medycyny oraz psychologów i psychiatrów, zarówno podczas leczenia zamkniętego, jak i po jego zakończeniu. Jesteśmy tu, aby pomóc Państwu wrócić do życia w trzeźwości oraz odzyskać zdrowe relacje z rodziną.