Prywatny ośrodek leczenia depresji

Prywatny ośrodek leczenia depresji „Przy Lesie” to przestrzeń, w której realizujemy nasz autorski program terapeutyczny dla młodizeży i osób dorosłych. Depresja jest chorobą afektywną. W wielu przypadkach może prowadzić nawet do myśli samobójczych. W związku z tym wymaga przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy lekarza specjalisty, a następnie laczenia przy jednoczesnym wsparciu psychologicznym. Wśród młodzieży oraz osób dojrzałych, występować mogą różne rodzaje depresji i różne objawy depresji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi terapeuci są w stanie zapewnić skuteczną pomoc w zakresie usług takich jak leczenie depresji i nerwic. Centrum terapii depresji „Przy Lesie” oferuje 7,14 i 28-dniową terapię zamkniętą dla młodzieży i osób dorosłych w naszym nowoczesnym ośrodku.
 
Niezależnie od długości pobytu w naszym zamkniętym ośrodku leczenia depresji, zapewniamy pełne wyżywienie wraz z profesjonalną opieką medyczną. W trakcie terapii nasi wykwalifikowani specjaliści prowadzić będą zarówno konsultacje indywidualne, jak i terapię grupową. Celem uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy szczegóły dotyczące tego, jak przebiega proces leczenia w naszym ośodku leczenia depresji i nerwic oraz jaka jest cena takiej zamkniętej terapii.
 

Gdzie znajduje się zamknięty ośrodek leczenia depresji „Przy Lesie”?

Nasz prywatny ośrodek leczenia depresji i nerwic „Przy Lesie” zlokalizowany jest na obrzeżach niewielkiej miejscowości Brudzeń Duży przy ulicy Strupczewo Duże 32A. Do naszego centrum terapii z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy Grudziądza dojechać można w ciągu ok. 3 godzin. Najszybciej zaś dotrzeć można do nas z miast takich jak Płock, Toruń, Włocławek czy Kutno. Jak sama nazwa wskazuje, nasz prywatny ośrodek leczenia depresji mieści się w pobliżu pięknego lasu. Warto zwrócić uwagę, iż tak piękna i zielona okolica niesie za sobą wiele zalet. Wyższa zawartość tlenu i jodu w nieprzepełnionym miejskimi spalinami powietrzu oraz zielone otoczenie sprzyja prowawodzonej przez nas stacjonarnej terapii, zarówno w przypadku depresji, jak i terapii uzależnień, które również prowadzimy.

Prywatny ośrodek leczenia depresji. Jak można się z nami skontaktować?

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci umówienia się na pierwszą konsultację można do nas nie tylko zadzwonić, ale także i napisać. Wszelkiego rodzaju zapytania o każdej porze dnia i nocy wysyłać można do nas przy pomocy dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie lub poczty e-mail.

Ile kosztuje terapia w centrum terapii depresji „Przy Lesie”?

W przypadku zamkniętej terapii, koszt zależny jest przede wszystkim od tego, czy trwać ona będzie 7, 14, czy 28 dni. Tygodniowy pobyt w naszym ośrodku leczenia depresji i nerwic to koszt rzędu 3000 zł, natomiast w przypadku 4-tygodniowego pobytu jest to 10 000 zł.

Czytaj więcej

Prywatny ośrodek terapii „Przy Lesie” to kameralna, nowocześnie urządzona placówka oferująca pomoc osobom w kryzysie. Przyjmujemy pacjentów zmagających się ze stanami depresyjnymi. Wspieramy ich w powrocie do równowagi psychicznej, otaczając profesjonalną opieką na każdym etapie pobytu.

Skuteczne leczenie depresji

Z usług naszej placówki korzystają osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zapewniamy im dostęp do autorskich programów terapeutycznych. Można zgłosić się do nas na skuteczne leczenie depresji trwające 7, 14 albo 28 dni. W tym czasie chory przebywa w ośrodku, odizolowany od bodźców mogących mieć na niego negatywny wpływ. Otrzymuje pełne wsparcie podczas terapii indywidualnej oraz grupowej.

Kompleksowa terapia dla osób z depresją

Techniki leczenia stanów depresyjnych dobieramy każdorazowo do konkretnego przypadku. Terapia dla osób z depresją może składać się z psychoterapii połączonej z leczeniem farmakologicznym. Stosujemy dodatkowo również inne rodzaje terapii, w tym np. muzykoterapia, aromaterapia, terapia ruchem czy opracowana w odpowiedni sposób dieta. Niektórym osobom pomaga joga lub inne formy wyciszenia bądź relaksacji.

Na skuteczność terapii ludzi cierpiących na depresję wpływa też otoczenie. Nasz ośrodek znajduje się w ładnym, zacisznym miejscu. Dzięki temu uczestnicy mają bezpośredni kontakt z naturą, która również odgrywa terapeutyczną rolę. Skuteczne leczenie depresji pomaga uporać się z pesymizmem, chronicznym zmęczeniem, obniżeniem nastroju orazz niskim poczuciem własnej wartości.

Pacjenci placówki walczą z brakiem motywacji, nadmierną sennością (lub odwrotnie – bezsennością) oraz zmniejszonym odczuwaniem emocji. Terapia z udziałęm psychiatry lub psychoterapeuty, pozwala im nie tylko na zniwelowanie uczucia prygnębienia, ale również na zredukowanie lub pozbycie się kłopotów ze snem, współżyciem seksualnym oraz jedzeniem.

Nowoczesne centrum leczenia depresji i nerwic

Zapewniamy chętnym odpowiednio dostosowane narzędzia, przy pomocy których będą mogli radzić sobie z trudnościami. Uczymy ich rozpoznawać swoje emocje, a także prawidłowo reagować na stresogenne sytuacje. Przywracamy ich równowagę psychiczną oraz fizyczną.

Każdorazowo terapię poprzedza przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego. Zebrane w jego trakcie informacje umożliwiają lekarzowi dobranie najlepszej ścieżki leczenia. Przy łagodnym przebiegu sprawdzi się terapia złożona z psychoterapii oraz zajęcia grupowe, bez wsparcia farmakologicznego. W ciężkich przypadkach specjalista może zalecić farmakoterapię, polegającą na przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych. Spotkania z terapeutą zwykle pojawiają się na kolejnych etapach. Wśród stosowanych nurtów można wymienić psychoterapię poznawczo-behawioralną (CBT). Daje ona satysfakcjonujące rezultaty w optymalnym czasie.

Zapraszamy osoby chcące przejść u nas leczenie. Zarówno młodzież jak i osoby dojrzałe. Gwarantujemy intymność, poczucie prywatności oraz pełną dyskrecję.