Prywatny ośrodek leczenia depresji

Prywatny ośrodek leczenia depresji „Przy Lesie” to przestrzeń, w której realizujemy nasz autorski program terapeutyczny. Depresja jest chorobą afektywną. W wielu przypadkach może prowadzić nawet do myśli samobójczych. W związku z tym wymaga przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy lekarza specjalisty, a następnie laczenia przy jednoczesnym wsparciu psychologicznym. Wśród młodzieży oraz osób dojrzałych, występować mogą różne rodzaje depresji i różne objawy depresji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi terapeuci są w stanie zapewnić skuteczną pomoc w zakresie usług takich jak leczenie depresji i nerwic. Centrum terapii depresji „Przy Lesie” oferuje 7,14 i 28-dniową terapię zamkniętą w naszym nowoczesnym ośrodku.
 
Niezależnie od długości pobytu w naszym zamkniętym ośrodku leczenia depresji, zapewniamy pełne wyżywienie wraz z profesjonalną opieką medyczną. W trakcie terapii nasi wykwalifikowani specjaliści prowadzić będą zarówno konsultacje indywidualne, jak i terapię grupową. Celem uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy szczegóły dotyczące tego, jak przebiega proces leczenia w naszym ośodku leczenia depresji i nerwic oraz jaka jest cena takiej zamkniętej terapii.
 

Gdzie znajduje się zamknięty ośrodek leczenia depresji „Przy Lesie”?

Nasz prywatny ośrodek leczenia depresji „Przy Lesie” zlokalizowany jest na obrzeżach niewielkiej miejscowości Brudzeń Duży przy ulicy Strupczewo Duże 32A. Do naszego centrum terapii z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy Grudziądza dojechać można w ciągu ok. 3 godzin. Najszybciej zaś dotrzeć można do nas z miast takich jak Płock, Toruń, Włocławek czy Kutno. Jak sama nazwa wskazuje, nasz prywatny ośrodek leczenia depresji mieści się w pobliżu pięknego lasu. Warto zwrócić uwagę, iż tak piękna i zielona okolica niesie za sobą wiele zalet. Wyższa zawartość tlenu i jodu w nieprzepełnionym miejskimi spalinami powietrzu oraz zielone otoczenie sprzyja prowawodzonej przez nas stacjonarnej terapii, zarówno w przypadku depresji, jak i terapii uzależnień, które również prowadzimy.

Prywatny ośrodek leczenia depresji. Jak można się z nami skontaktować?

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci umówienia się na pierwszą konsultację można do nas nie tylko zadzwonić, ale także i napisać. Wszelkiego rodzaju zapytania o każdej porze dnia i nocy wysyłać można do nas przy pomocy dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie lub poczty e-mail.

Ile kosztuje terapia w centrum terapii depresji „Przy Lesie”?

W przypadku zamkniętej terapii, koszt zależny jest przede wszystkim od tego, czy trwać ona będzie 7, 14, czy 28 dni. Tygodniowy pobyt w naszym ośrodku leczenia depresji i nerwic to koszt rzędu 2000 zł, natomiast w przypadku 4-tygodniowego pobytu jest to 8000 zł.

Czytaj więcej

Prywatny ośrodek terapii „Przy Lesie” to kameralna, nowocześnie urządzona placówka oferująca pomoc osobom w kryzysie. Przyjmujemy pacjentów zmagających się ze stanami depresyjnymi. Wspieramy ich w powrocie do równowagi psychicznej, otaczając profesjonalną opieką na każdym etapie pobytu.

Skuteczne leczenie depresji

Z usług naszej placówki korzystają osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zapewniamy im dostęp do autorskich programów terapeutycznych. Można zgłosić się do nas na skuteczne leczenie depresji trwające 7, 14 albo 28 dni. W tym czasie chory przebywa w ośrodku, odizolowany od bodźców mogących mieć na niego negatywny wpływ. Otrzymuje pełne wsparcie podczas terapii indywidualnej oraz grupowej.

Kompleksowa terapia dla osób z depresją

Techniki leczenia stanów depresyjnych dobieramy każdorazowo do konkretnego przypadku. Terapia dla osób z depresją może składać się z psychoterapii połączonej z leczeniem farmakologicznym. Stosujemy dodatkowo również inne rodzaje terapii, w tym np. muzykoterapia, aromaterapia, terapia ruchem czy opracowana w odpowiedni sposób dieta. Niektórym osobom pomaga joga lub inne formy wyciszenia bądź relaksacji.

Na skuteczność terapii ludzi cierpiących na depresję wpływa też otoczenie. Nasz ośrodek znajduje się w ładnym, zacisznym miejscu. Dzięki temu uczestnicy mają bezpośredni kontakt z naturą, która również odgrywa terapeutyczną rolę. Skuteczne leczenie depresji pomaga uporać się z pesymizmem, chronicznym zmęczeniem, obniżeniem nastroju orazz niskim poczuciem własnej wartości.

Pacjenci placówki walczą z brakiem motywacji, nadmierną sennością (lub odwrotnie – bezsennością) oraz zmniejszonym odczuwaniem emocji. Terapia z udziałęm psychiatry lub psychoterapeuty, pozwala im nie tylko na zniwelowanie uczucia prygnębienia, ale również na zredukowanie lub pozbycie się kłopotów ze snem, współżyciem seksualnym oraz jedzeniem.

Nowoczesne centrum leczenia depresji

Zapewniamy chętnym odpowiednio dostosowane narzędzia, przy pomocy których będą mogli radzić sobie z trudnościami. Uczymy ich rozpoznawać swoje emocje, a także prawidłowo reagować na stresogenne sytuacje. Przywracamy ich równowagę psychiczną oraz fizyczną.

Każdorazowo terapię poprzedza przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego. Zebrane w jego trakcie informacje umożliwiają lekarzowi dobranie najlepszej ścieżki leczenia. Przy łagodnym przebiegu sprawdzi się terapia złożona z psychoterapii oraz zajęcia grupowe, bez wsparcia farmakologicznego. W ciężkich przypadkach specjalista może zalecić farmakoterapię, polegającą na przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych. Spotkania z terapeutą zwykle pojawiają się na kolejnych etapach. Wśród stosowanych nurtów można wymienić psychoterapię poznawczo-behawioralną (CBT). Daje ona satysfakcjonujące rezultaty w optymalnym czasie.

Zapraszamy osoby chcące przejść u nas leczenie. Gwarantujemy intymność, poczucie prywatności oraz pełną dyskrecję.