Ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

Prywatny ośrodek leczenia narkomanii “Przy Lesie”

Zamknięty ośrodek odwykowy „Przy Lesie” oferuje kompleksową pomoc w zakresie leczenia narkomanii. Nasz ośrodek dla uzależnionych od narkotyków realizuje własny, autorski program terapeutyczny. Nowoczesne metody oraz wsparcie wykwalifikowanych, doświadczonych lekarzy i specjalistów to szansa na wyzwolenie się z nałogu oraz odzyskanie przez osoby uzależnione kontroli nad swoim życiem.

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Narkotyki w niezwykle silny sposób uzależniają organizm, wpływając na racjonalne myślenie oraz szereg funkcji psycho-fizycznych. Długotrwałe przyjmowanie narkotyków ma destrukcyjny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Decyzja o podjęciu terapii w profesjonalnym ośrodku odwykowym to często jedno z najtrudniejszych postanowień, jakie musi podjąć osoba chcąca rozpocząć proces wychodzenia z nałogu. Uznanie swojego uzależnienia oraz podjęcie wyzwania, jakim jest leczenie narkomanii, stanowią pierwszy krok do zmiany swojego dotychczasowego życia. Narkomania to ciężka i postępująca choroba, powodująca szereg negatywnych konsekwencji, ze śmiercią włącznie. Potrafi zrujnować życie zarówno osoby uzależnionej, jak i jej bliskich osób, często równie bezradnych wobec nałogu.
 
Odpowiednio prowadzona terapia nie tylko oczyszcza organizm z toksyn i łagodzi objawy narkotykowego głodu, ale również uczy osoby uzależnione kontroli nad swoimi reakcjami w sytuacji niepohamowanej chęci sięgnięcia po używki.

Odwyk narkotykowy oraz terapia leczenia uzależnień

Pierwszym etapem odwyku narkotykowego prowadzonego w naszym ośrodku dla uzależnionych od narkotyków jest detoks narkotykowy. Obejmuje on szereg działań mających na celu oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych oraz jego wzmocnienie, poprzez podawanie odpowiednich płynów oraz leków. Kuracja detoksykacyjna prowadzona jest pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i poprzedzona kompletem badań, pozwalających przyjąć optymalną strategię detoksykacji. Kolejnym etapem leczenia jest realizowana przez nasz ośrodek leczenia narkomanii terapia narkotykowa. Prowadzona w sposób bezpieczny dla pacjenta, uczy osoby uzależnione życia bez używek oraz pokazuje metody, które pozwalają kontrolować chęć sięgnięcia po narkotyk lub inną substancję psychoaktywną.

Terapia narkotykowa “Przy Lesie”. Dlaczego warto nam zaufać?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnienia od narkotyków zwykle bywa bardzo trudne, jednak stanowi jedyny sposób na bezpieczne i trwałe wyjście z nałogu. Terapia uzależnień „Przy Lesie” kładzie nacisk na psychologiczne wsparcie pacjentów, którzy zdecydowali się na podjęcie leczenia, jednocześnie zapewniając skuteczne i profesjonalne leczenie oraz dopasowane formy pracy terapeutycznej. Skontaktuj się z nami już dziś i daj sobie lub bliskiej osobie szansę na wyjście z nałogu oraz odzyskanie kontroli nad własnym życiem!

Czytaj więcej

„Przy Lesie” to prywatny ośrodek terapii uzależnień, w którym opiekujemy się chorymi z różnego rodzaju nałogami. Prowadzimy leczenie poprzedzone detoksem, czyli oczyszczeniem organizmu z pozostałości substancji aktywnej, od której dana osoba się uzależniła. W kolejnym kroku zachęcamy pacjenta do podjęcia terapii, stosując m.in. terapię substytucyjną, a następnie wspierając pacjena podczas przechodzenia przez zespół abstynencyjny.

Bezpieczne leczenie osób uzależnionych od narkotyków

Ludzi, którzy zdecydowali się na walkę z nałogiem, czeka szereg wyzwań. Wspieramy ich na każdym etapie, w tym na pierwszym, dla wielu najtrudniejszym – gdy uzależniony organizm domaga się przyjęcia kolejnej dawki środków odurzających. Zanim chory trafi na terapię, przechodzi detoks od narkotyków. To procedura polegająca na usunięciu z ciała narkomana używki, co wiąże się z ryzykiem wystąpienia tzw. zespołu odstawienia. W przyzwyczajonym do narkotyku organizmie gospodarka biochemiczna nie odbywa się w prawidłowy sposób. Po nagłym pozbyciu się substancji uzależniającej pojawiają się uciążliwe symptomy. Nasze metody leczenia narkomanii uwzględniają potrzebę szczególnej opieki nad pacjentem na tym etapie.

Wiele osób zastanawia się wygląda odwyk narkotykowy? Odtruwanie narkotykowe w naszym ośrodku przebiega bezpiecznie, gdyż uzależniony przez cały czas znajduje się pod opieką doświadczonego zespołu. Specjaliści ułatwiają mu przejście przez objawy głodu. Na detoks narkotykowy składa się m.in. cykl podawania choremu specjalnie opracowanych preparatów (kroplówek), które mają na celu oczyszczenie organizmu z toksyn oraz wzmocnienie go. Program terapii obejmuje też wspomaganie psychiki narkomana zmagającego się z bolesnym przywracaniem do równowagi biochemicznej.

Detoks od narkotyków – i co dalej?

Człowiek pragnący wyjść z uzależnienia narkotykowego, musi mieć świadomość, że sukces terapii zależy w dużej mierze od niego. Odtrucie organizmu to dopiero pierwszy krok na trudnej drodze do wyjścia z nałogu. Z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu, odpowiednio przygotowaliśmy budynek ośrodka. Dzięki temu przez cały okres pobytu w placówce chory może czuć się w pełni swobodnie w przypadku leczenia długoterminowego.

Uzależnienia od narkotyków różnią się między sobą, w związku z czym wybór metody leczenia jest dopasowywany indywidualnie. Leczenie obejmuje indywidualne spotkania ze specjalistą, terapię grupową oraz pozostałe metody sprawdzające się w leczeniu narkomanii. Ponieważ prowadzimy leczenie narkomanów w cichym, spokojnym miejscu, pacjenci mogą w pełni skoncentrować się na powrocie do zdrowia. Mają wsparcie lekarzy oraz terapeutów, mogą także wymieniać się doświadczeniami z innymi uczestnikami sesji. Przebywając w otoczeniu ludzi, którzy przechodzą przez to samo co oni, łatwiej otwierają się na terapię.

Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

Gwarantujemy pacjentom intymną, przyjazną atmosferę w trakcie pobytu w naszym ośrodku. Osoby uzależnione od narkotyków mnogą liczyć na pełną dyskrecję oraz wsparcie. Nie oceniamy ich postępowania. Pomagamy za to zrozumieć powody, które doprowadziły ich do momentu, w którym się aktualnie znajdują. Przekazujemy im wiedzę na temat mechanizmów radzenia sobie z trudnymi czy stresującymi sytuacjami bez sięgania po używkę. Przygotowujemy ich do powrotu do środowiska, w którym będą musieli radzić sobie samodzielnie lub ze wsparciem najbliższych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.